Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Krzysztof Wielicki

Pełna sala Samorządowego Ośrodka Kultury, wśród odbiorców dzieci i młodzież gminnych szkół, na scenie jeden człowiek - niski, szczupły a jednak GIGANT!

12 grudnia 2012 roku Krzysztof Wielicki, polski wspinacz, himalaista, alpinista, a także taternik był gościem zorganizowanego przez Gminną Komisję ds Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Samorządowy Ośrodek Kultury w Komprachcicach oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Komprachcicach spotkania. Jako piąty człowiek na Ziemi jest zdobywcą Korony Himalajów oraz Karakorum, więc jak można się domyślić o swoich przeżyciach mógłby opowiadać bez końca. Jeżeli osoba z tak wielkim bagażem wrażeń dysponuje dodatkowo lekkością opowiadania i "sprzedawania" swoich przygód - spotkanie musi być szczególnie interesujące. Opowiadanie o karierze wspinaczkowej wzbogacone było wyświetlanymi na dużym ekranie fotografiami z wypraw. Niespełna dwugodzinne spotkanie z Krzysztofem Wielickim zakończyło się rozdawaniem autografów komprachcickiej młodzieży na specjalnie przygotowanych na tą okazję pamiątkowych plakatach. 

"Emocje zapewniajcie sobie sami, nie kupujcie ich" - powiedział do uczniów na koniec Wielicki. Przełożenie na język obrazowy pomogło zrozumieć młodemu pokoleniu, że w życiu warto być nie jednym z tysiąca kibiców na stadionie, lecz jednym z zawodników tego meczu. Trzeba do tego wiele pracy, wytrwałości i zaangażowania, ale życie wówczas staje się o wiele ciekawsze a nasze przygody bardziej wartościowe.

Wersja XML